Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
На празникот на Свети Климент
8.12.2008.
 
 Sample Image
 
 
На празникот на патронот на Македонската Православна Црква, Свети Климент, во епархискиот параклис беше отслужена Света Божествена Литургија. Со Литургијата чиноначалствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел.
 
 
 
Sample Image  Sample Image  Sample Image
 
 

И на денешниот празник беше отслужена заупокоена Литургија за покој на душата на Московскиот Патријарх Алексеј II.
 
 
 Sample Image  Sample Image  Sample Image
 
Sample Image  Sample Image  Sample Image
 
 Sample Image  Sample Image  Sample Image
 
 

По завршувањето на Литургијата беа прекршени славските колачи и беше послужена трпеза на љубовта.
 
 
 Sample Image
 
 
 Sample Image
 
< Претходно   Следно >