Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Издаваштво arrow Список на духовна литература
Список на духовна литература
23.05.2007.

 

Список и на издадени книги:

цени

1

Сите светители од Македонија

250

2

Нема спасение надвор од Црквата 

200 

3

Животот и чудата на Пресвета Богородица  

150

4

Преподобен Бенедикт Нурсиски

150

5

Шест книги за свештенството 

150

6

За единството на Црквата  

150 

7

Лавсаик

150

8

Карл Маркс и Сатаната

100

9

Живописот на Пресвета Богородица

200

10

Исус Христос и Македонците

150

11

Да се живее со Светата Литургија 

150  

12

Света Тајна Причест

200

13

Зошто страдаме 

150   

14

Неделник 

200

15

Празнични Проповеди   

200

16

За светото и возвишено свештенослужење

250

17

Мал Псалтир

250 

18

Голем Псалтир

300

19

Посен Готвач 

300

20

Св. Серафим Саровски

350

21

Скапоцености од Неделните Евангелија 

250

22

Пат на Небо

250

23

Православна Литургика

250

24

Како да се исчистат болестите на душата 

200

25

Духовни Беседи за Совршенството

250

26

Оптински Старци 

300

27

Црквата и Сектите

400

28

Омилии 

600

29

Охридски Пролог  1  дел

1000

30

Охридски Пролог  2  дел 

1000

31

Голем е Бог 

250

32

Учебник по мисионерство

200

33

Енциклопедија, Св. Игнатиј Брјанчанинов

500

34

Мал Молитвеник 

100

35

Делата на апостолските ученици

250

36

Духовни бисери од Светите Отци

250

37

Пастирска помош на душевно болни

250

38

Свети Нектариј Егински

250

39

Поменик за починати

50

40

Толкување на Првото и Второто Посл.

до Коринтјаните од св. Ап. Павле

300

41

Најдобриот воспитувач

300

42

Богородичен псалтир со молебен и акатисти

200

43

Молитви крај езерото

150

44

Срцето што пее

150

45

Старец Пајсиј Светогорец

200

46

Православниот христијански брак

150

47

Биди верен до смртта – митр. Јован Сничев

200

48

Бог препеан во Библијата (поезија)

150

49

Псалтир (Давидов, со молитви меѓу катизмите)

200

50

Лек за бесмртност

400

51

Свештени канони на Светата Православна Црква

1200

52

Црквата – Тело Христово и полнота во Светиот Дух

150

53

Хагиографија 1 дел (учебник)

150

54

Хагиографија 2 дел (учебник)

150

 

 
< Претходно