Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Оплакување Христово - „Св. Спас“ Велес
26.04.2008.
 
 
Sample Image
 
 
 
Во храмот  „Свето Воснесение Христово“ во Велес, синоќа на Велики Петок, беше  отслужена Богослужба на која беа прочитани  Пофални  песни на гробот Христов, односно Статии на Велики Петок.

Sample Image
 
Sample Image
 
Sample Image
 
Sample Image
 
Sample Image
 
Sample Image
 
Sample Image
 
 
 
 
 
 
< Претходно   Следно >