Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Велигденско издание на Православна Светлина
23.04.2008.
 
Sample Image
 
 
Излезе од печат најновиот број на списанието на Повардарската епархија, Православна Светлина. 
 
 Во најновиот број на Православна Светлина се поместени повеќе содржини, од кои поголемиот дел од нив се со акцент на најголемиот христијански празник - Велигден, а останатите стандардно, како и досега, обработуваат  теми од нашата православна вера и живот.
 
 
Sample Image
 
 
Се надеваме дека и овој празничен број на Православна Светлина ќе биде радосна вест за сите верници во Повардарската епархија, па и пошироко.
Вашиот примерок од новиот број ќе можете да го земете за време на претстојните празнични служби.
 
 
 
< Претходно   Следно >