Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Свети Нектариј Егински
Свети Нектариј Егински
22.11.2022.
Sample Image

Фотогалерија

На денот кога светата православна црква го чествува споменот на свети Нектариј Егински, Митрополитот Повардарски отслужи света Божествена Литургија во параклисот посветен на овој светител во градот Гевгелија.

 

 

 
< Претходно   Следно >