Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Празнична вечерна богослужба

Возљубени,

со радост го споделуваме со Вас целокупниот видео материјал од културно-уметничката програма по повод чествувањето на денот на рамноапостолните македонски и сесловенски просветители, браќата Кирил и Методиј во Велес.

Видео материјал

 
Празнична вечерна богослужба
20.10.2022.

 

Sample Image

 

ФОТОГАЛЕРИЈА

Во предвечерјето на денот на осветувањето на црквата „Св. Јован Крстител“ во Велес, се отслужи Вечерна Богослужба со која чиноначалствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на бројно свештенство од градот Велес. По завршувањето на вечерната богослужба со слово кон многубројниот присутен народ се обрати Митрополитот Повардарски г. Агатангел.

 

 
< Претходно   Следно >