Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Осветување на црковни простории

Возљубени,

со радост го споделуваме со Вас целокупниот видео материјал од културно-уметничката програма по повод чествувањето на денот на рамноапостолните македонски и сесловенски просветители, браќата Кирил и Методиј во Велес.

Видео материјал

 
Осветување на црковни простории
19.10.2022.

 

 

ФОТОГАЛЕРИЈА

На 19. 10. 2022 година, на неколку дена пред осветувањето на црквата „Св. Јован Крстител“ во Велес, Митрополитот Повардарски г. Агатангел, заедно со свештеници од велешкото архиерејско намесништво, изврши осветување на црковната трпезарија и помошните простории при оваа црква.

 

 
< Претходно   Следно >