Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow 5 год. од осветувањето на храмот „Св. Кирил и Методиј“
5 год. од осветувањето на храмот „Св. Кирил и Методиј“
18.09.2022.

 

Sample Image

 

Фотогалерија

Денес, 18.09.2022 година, со света Божествена Литургија во црквата „Св. Кирил и Методиј“ во Велес беше одбележана петгодишнината од осветувањето на оваа црква. Со Литургијата чиноначалствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на бројно свештенство од сите архиерејски намесништва на Повардарската епархија.

 
< Претходно   Следно >