Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Света Божествена Литургија во Кавадарци
Света Божествена Литургија во Кавадарци
1.08.2022.

 

Sample Image

 

На 31.07.2022 година, Митрополитот Повардарски г. Агатангел, во сослужение на бројно свештенство на Повардарската епархија, отслужи света Божествена Литургија во црквата „Св. вмч. Димитриј“ во Кавадарци.

Фотографии на следниот линк: https://photos.app.goo.gl/bXJr8RLDw7JqjMcc7

 

 
< Претходно   Следно >