Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Рождество на свети Јован Крстител
Рождество на свети Јован Крстител
8.07.2022.

 

Sample Image

 

На празникот на Раѓањето на св. Јован Претеча и Крстител Господов, Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на свештенослужители од Велес отслужи Света aрхиерејска Литургија во манастирот „Св. Јован“ во село Ветерско.

Фотографии на следниот линк: https://photos.app.goo.gl/cnif9KZRMGpKA75f8

 

 
< Претходно   Следно >