Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Недела на раслабениот

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

 Линк до филмот


 
Недела на раслабениот
16.05.2022.

 

Sample Image

 

Во четвртата недела по Пасха, Неделата на Раслабениот, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи Света Божествена Литургија во црквата „Рождество на Пресвета Богородица“ во Тимјаник.

Фотографии на следниот линк: https://photos.app.goo.gl/eKKzyMuNxnu6Y2vY8

 
< Претходно   Следно >