Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Втот ден Велигден
Втот ден Велигден
27.04.2022.

 

Sample Image

 

На вториот ден од Воскресението Христово (Светол Понеделник), Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи света Божествена литургија во црквата „Св. вмч. Димитриј“ во Кавадарци.

Фотографии на следниов линк: https://photos.app.goo.gl/CbZtWjeCWgMsCano6

 

 
< Претходно   Следно >