Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Вечерна богослужба - Второ Воскресение
Вечерна богослужба - Второ Воскресение
25.04.2022.

 

Sample Image

 

Во светата и велика Недела на Пасха, во црквата „Св. Кирил и Методиј“ во Велес, беше отслужена Вечерна богослужба - Второ Христово Воскресение, на која беше прочитано дел од Евангелието на повеќе јазици. На богослужбата чиноначалствуваше Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Повардарски г. Агатангел.

 

Фотографии на следниот линк: https://photos.app.goo.gl/gDcRfMd5H3Azi8MN8

 

 
< Претходно   Следно >