Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Статии на Велики Петок

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

 Линк до филмот


 
Статии на Велики Петок
22.04.2022.

 

Sample Image

 

 Во храмот на светото Вознесение Христово во Велес,  Митрополитот Повардарски г. Агатангел во вечерните часови на Велики Петок, во присуство на мноштво верни чиноначалствуваше со богослужбата на Оплакување на постраданиот и погребан Спасител наш, Господ Исус Христос, на која беа прочитани Пофални  песни на гробот Христов, односно Статии на Велики Петок, а потоа се изнесе светата Плаштаница околу храмот.

Фотографии на следниот линк: https://photos.app.goo.gl/Snbmxog8RutxMfsN7

 
< Претходно   Следно >