Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Православна светлина бр. 61
Православна светлина бр. 61
18.04.2022.

 

Sample Image

 

Излезе од печат 61-от број на „Православна светлина“. Во овој број, стандардно, како и досега, обработивме  теми од нашата православна вера и живот и се надеваме дека и овој број ќе ја збогати Воскресната радост кај сите верници кои ќе го имаат во своите раце во овие торжествени денови, кои нè очекуваат.

Списанието е бесплатно и можете да го земете за време на претстојните Велигденски служби низ храмовите во Повардарската епархија.

Електронска верзија  на списанието (PDF) на следниов линк: https://drive.google.com/file/d/1heEBNVozAtpzXsbEqkkZ4k54ibVM2L_C/view?usp=sharing

 

 
< Претходно   Следно >