Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Недела на света Марија Египетска

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

 Линк до филмот


 
Недела на света Марија Египетска
11.04.2022.

 

Sample Image

 

Во петтата надела од Великиот пост, посветена на Света Марија Египетска, во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во Велес се отслужи Света Божествена Литургија со која чиноначалствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел.

Фотографии на следниот линк: https://photos.app.goo.gl/97eJV8Q5fiXUsnSH8

 

 
< Претходно   Следно >