Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Литургија на претходно осветени дарови во Скопје

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

Линк до филмот: https://www.youtube.com/watch?v=TXOnztkGvT4

Литургија на претходно осветени дарови во Скопје
31.03.2022.

На 30.3.2022 г., среда од Крстопоклоната седмица, Неговото Блаженство, Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан присуствуваше на Литургија на претходноосветените Дарови, во соборниот храм „Св. Климент Охридски“ во Скопје. На Литургијата, во присуство и на Нивните Високопреосвештенства: Митрополитот Повардарски г. Агатангел и Митрополитот Брегалчнички г. Иларион, чиноначалствуваше Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф.