Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Архиерејска богослужба во Неготино

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

  Линк до филмот: https://www.youtube.com/watch?v=TXOnztkGvT4


 
Архиерејска богослужба во Неготино
27.12.2021.

 

Sample Image

 

Sample Image На 26. 12. 2021 година, во Неделата на светите праотци, во црквата „Св. Атанасиј“ во Неготино се отслужи света Божествена Литургија со која чиноначалствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел. 

 
< Претходно   Следно >