Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Вечерна богослужба, Росоман

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

  Линк до филмот: https://www.youtube.com/watch?v=TXOnztkGvT4


 
Вечерна богослужба, Росоман
22.06.2021.

 

Sample Image

 

Sample Image На втор ден Духовден, свештенството при кавадаречкото архиерејско намесништво на Повардарската епархија отслужи Вечерна Богослужба во црквата „Света Троица“ во Росоман. На вечерната богослужба молитвено присуствуваа голем број жители на Општина Росоман.

 

 
< Претходно   Следно >