Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Божествена Литургија во Лесновската обител

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

  Линк до филмот: https://www.youtube.com/watch?v=TXOnztkGvT4


 
Божествена Литургија во Лесновската обител
28.05.2021.

 

Sample Image

 

На денот кога Светата Македонска православна црква го чествува споменот на светиот епископ Гаврил Велички, во Лесновскиот манастир се отслужи света Божествена Литургија. На Литургијата чиноначалствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на Митрополитот Брегалнички г. Иларион и Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф.

Повеќе информации на веб страната на Брегалничката епархија .
 
< Претходно   Следно >