Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Три нови изданија

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

  Линк до филмот: https://www.youtube.com/watch?v=TXOnztkGvT4


 
Три нови изданија
19.04.2021.

 

Sample Image

 

Со благослов на Митрополитот Повардарски г. Агатангел, во пресрет на најголемиот христијански празник Воскресение Христово – Велигден, се подготвија и излегоа од печат уште три нови дела од издавачката дејност на Повардарската епархија, „Св. Ѓорѓи Полошки“. Станува збор за книгите „Христос е слобода“, „Сестри“ и Сродни души“,  чии преводи од руски јазик го приспособи Анета Ѓеорѓиевска Наковска. Нека и овие најнови наши изданија бидат за радост на сите во овие великопосни денови.

Предговор на книгата „Христос е слобода“

Предговор на книгата „Сродни души“

Предговор на книгата „Сестри“

 
< Претходно   Следно >