Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Света Божествена Литургија во Велес

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

  Линк до филмот: https://www.youtube.com/watch?v=TXOnztkGvT4


 

 

СЕМАКЕДОНСКИ ПРАВОСЛАВЕН СОБОР

 


 
Света Божествена Литургија во Велес
1.03.2021.

 

Sample Image

 

Sample Image На 26.02.2021 година, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи света Божествена Литургија во параклисот посветен на светиот епископ Гаврил Велички, во Велес.

 
< Претходно   Следно >