Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Седница на Епархиски управен одбор
Седница на Епархиски управен одбор
25.02.2021.

 

Sample Image

 

На 23.02.2021 година, во седиштето на Повардарската епархија во Велес се одржа редовна седница на Епархискиот управен одбор на Повардарската епархија. Со седницата раководеше Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Повардарски г. Агатангел, а на истата беа усвоени Завршната сметка на Епархијата за 2020 година, како и Предлог буџетот на Епархијата за 2021 година. На седницата беа дискутирани повеќе тековни теми од црковниот живот во Повардарската епархија.

 
< Претходно   Следно >