Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Освет на параклис „Св. Гаврил Велички“ во Велес

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

  Линк до филмот: https://www.youtube.com/watch?v=TXOnztkGvT4


 

 

СЕМАКЕДОНСКИ ПРАВОСЛАВЕН СОБОР

 


 
Освет на параклис „Св. Гаврил Велички“ во Велес
22.02.2021.
 
Sample Image

Sample Image

На 21. 02. 2021 година, Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на Митрополитот Брегалнички г. Иларион и свештенство на епархијата, изврши осветување на параклисот „Св. Гаврил Велички“ во Велес. По чинот на осветување се отслужи и првата Божествена Литургија во новоизградениот храм.
 
< Претходно   Следно >