Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Богојавление - Водици

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

 Линк до филмот


 
Богојавление - Водици
22.01.2021.

 

Sample Image

 

Sample ImageНа Богојавление, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи света Божествена Литургија во храмот „Свето Вознесение Христово“. По завршувањето на Литургијата се изврши осветувањето на водите на реката Вардар, но годинава не беше фрлен чесниот и животворен крст во водите.  

 
< Претходно   Следно >