Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Божик во Полошкиот манастир „Св. Георгиј“

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

  Линк до филмот: https://www.youtube.com/watch?v=TXOnztkGvT4


 
Божик во Полошкиот манастир „Св. Георгиј“
11.01.2021.
Sample Image
 
Sample Image На празникот на Рождеството Христово - Божик се отслужи света Божествена Литургија и во Полошкиот манастир на Тиквешкото езеро, посветен на светиот великомаченик Георгиј Победоносец. Литургијата ја отслужи свештеник Александар Попов.
 
< Претходно   Следно >