Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Хуманитарен настан во Гевгелија

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

  Линк до филмот: https://www.youtube.com/watch?v=TXOnztkGvT4


 

 

СЕМАКЕДОНСКИ ПРАВОСЛАВЕН СОБОР

 


 
Хуманитарен настан во Гевгелија
14.12.2020.

 

Sample Image

 

Здружението „Православна жена“ од Гевгелија денеска по 4-ти пат во дворот на црквата „Св. Кирил и Методиј“ во Гевгелија го организираше добротворниот хуманитарен базар под мотото: „Свети Никола дарува, Свети Никола подарува“.

Сите парични прилози, собрани од овој традиционален базар, ќе бидат наменети за фрескоживописот, иконостасот и се што овие години се обновува во овој православен храм во Гевгелија.

Нека Господ им ги услиша сите молитви на сите што земаа учество во ова добротворно дело!

 
< Претходно   Следно >