Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Светиот апостол Андреј Првоповиканиот

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

  Линк до филмот: https://www.youtube.com/watch?v=TXOnztkGvT4


 
Светиот апостол Андреј Првоповиканиот
13.12.2020.

 

Sample Image

 

Sample Image На денот кога го чествуваме споменот на светиот апостол Андреј Првоповиканиот, Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на повеќе свештенослужители отслужи Света Божествена Литургија во храмот „Успение на Пресвета Богородица“ во Велес.

 

На денот кога се чествува споменот на светио апостол Андреј Првоповиканиот, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи света Божествена Литургија во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во Велес.

Posted by Повардарска епархија on Sunday, December 13, 2020
 
< Претходно   Следно >