Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Светиот апостол Андреј Првоповиканиот

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

Линк до филмот

Светиот апостол Андреј Првоповиканиот
13.12.2020.

Sample Image На денот кога го чествуваме споменот на светиот апостол Андреј Првоповиканиот, Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на повеќе свештенослужители отслужи Света Божествена Литургија во храмот „Успение на Пресвета Богородица“ во Велес.

На денот кога се чествува споменот на светио апостол Андреј Првоповиканиот, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи света Божествена Литургија во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во Велес.

Posted by Повардарска епархија on Sunday, December 13, 2020