Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow 19-та Недела по Педесетница
Sample Image
 
19-та Недела по Педесетница
19.10.2020.

 

Sample Image

 

Sample Image На 18. 10. 2020 година, во деветнаесеттата недела по Педесетницата, во црквата „Св. Козма и Дамјан“ во Велес, беше отслужена света архиерејска Литургија, на која чиноначалствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел, во сослужение на свештенослужители од градот Велес.

 
< Претходно   Следно >