Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Собор на сите Македонски светители

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

 Линк до филмот


 
Собор на сите Македонски светители
5.10.2020.

 

Sample Image

 

На 04. 10. 2020 година, на празникот  Собор на сите Македонски светители, во соборниот Архиепископски храм „Св. Климент Охридски“, Неговото Блаженство, Архиепископот Охридски и Македонски и на Јустинијана прва г.г.Стефан во сослужение на митрополитите Повардарски г. Агатангел, Брегалнички г. Иларион, Тетовско-гостиварски г. Јосиф отслужи света Божествена Литургија. Пред литургијата беше осветен новиот фрескоживопис во соборниот храм.

 

 
< Претходно   Следно >