Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Литургија во манастирот „Св. Јован“ во Ветерско

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

  Линк до филмот: https://www.youtube.com/watch?v=TXOnztkGvT4


 
Литургија во манастирот „Св. Јован“ во Ветерско
29.09.2020.

 

Sample Image

 

Sample Image На 29. 09. 2020 година, по повод прославата од годишнината од преосветувањето на манастирската црква „Св. Јован Крстител“ во Ветерско, се отслужи Света Божествена Литургија со која чиноначалствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел. На Литургијата сослужуваа свештенослужители од сите намесништва на епархијата, а молитвено присуствуваа многумина верни. По завршување на Литургијата се осветија славските колачи.

 
< Претходно   Следно >