Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Ново издание од Повардарската епархија

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

  Линк до филмот: https://www.youtube.com/watch?v=TXOnztkGvT4


 
Ново издание од Повардарската епархија
1.09.2020.

 

Sample Image

 

Излезе од печат ново издание од нашата издавачка дејност „Св. Ѓорѓи Полошки“. Станува збор на книгата „Црковното-книжевно наследство на Повардарската епархија“, авторско дело на проф. Ѓорѓи Поп Атанасов.

 
< Претходно   Следно >