Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Света Божествена Литургија

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

  Линк до филмот: https://www.youtube.com/watch?v=TXOnztkGvT4


 
Света Божествена Литургија
24.08.2020.

 

Sample Image

 

Sample Image Во единаесетата недела по Педесетница, Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на протоереј Борислав Бобевски, свештеник Јани Мулев и ѓакон Бобан Ѓорѓиевски отслужи света Божествена Литургија во црквата „Кирил и Методиј“ во Велес.

 
< Претходно   Следно >