Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Света Божествена Литургија

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

 Линк до филмот


 
Света Божествена Литургија
17.08.2020.

 

Sample Image

 

Sample Image Во десетата недела по Педесетница, Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на протоереј Борислав Бобевски, свештеник Јованче Илиев, протоѓакон Васил Ристовски и ѓакон Никола Ѓорѓиевски отслужи света Божествена Литургија во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во Велес.

 
< Претходно   Следно >