Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Втора недела по Педесeтница
Втора недела по Педесeтница
22.06.2020.

 

Sample Image

 

Sample ImageВо втората Недела по Светата Педесетница, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи Света Божествена Литургија во болничката црква „Св. Козма и Дамјан“ во Велес. На Литургијата сослужуваа протоереј Борислав Бобевски, свештеник Горан Темелковски и протоѓакон Васил Ристовски.

 
< Претходно   Следно >