Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Втор ден Духовден

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

 Линк до филмот


 
Втор ден Духовден
9.06.2020.

 

Sample Image

 

Sample Image На 08. 06. 2020 година, во понеделникот на Светиот Дух, Митрополитот Повардарски г. Агатангел, отслужи Света Златоустова Литургија во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во Велес. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

 
< Претходно   Следно >