Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Канонска визитација во гевгелиското намесништво
Канонска визитација во гевгелиското намесништво
1.06.2020.

 

Sample Image

 

Sample ImageНа 29. 05. 2020 година, Митрополитот Повардарски г. Агатангел беше во посета на неколку цркви во гевгелиското архиерејско намесништво. Тој ги посети црквата „Св. Кирил и Методиј“ во Гевгелија, црквата „Св. Атанасиј Велики“ во Богданци и црквата „Св. Ѓорѓи“ во селото Пирава. Сите овие цркви се наоѓаат во фаза на фрескоживописување, а при црквата „Св. Кирил и Методиј“ во Гевгелија се градат нови црковни простории со нова крштална.

 
< Претходно   Следно >