Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Пренос на моштите на свети Николај

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

  Линк до филмот: https://www.youtube.com/watch?v=TXOnztkGvT4


 
Пренос на моштите на свети Николај
22.05.2020.

 

Sample Image

 

На  денот кога православната Црква си спомнува за  преносот  на моштите на Св. Николај во манастирот посветен на свети Никола во Велес се отслужи Божествена Литургија. Литургијата ја отслужија светенослужители од велешкото намесништво на Повардарската епархија.

 
< Претходно   Следно >