Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Пренос на моштите на свети Николај
Пренос на моштите на свети Николај
22.05.2020.

 

Sample Image

 

На  денот кога православната Црква си спомнува за  преносот  на моштите на Св. Николај во манастирот посветен на свети Никола во Велес се отслужи Божествена Литургија. Литургијата ја отслужија светенослужители од велешкото намесништво на Повардарската епархија.

 
< Претходно   Следно >