Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Недела на Св. Марија Египетска
Недела на Св. Марија Египетска
6.04.2020.

 

Sample Image

 

Sample Image Во петтата надела од Великиот пост, посветена на Света Марија Египетска, во црквата „Св. Петка“ во Кавадарци  се отслужи Света Божествена Василиева Литургија со која чиноначалствуваше протоереј Воислав Ѓорѓиев во сослужение на протоѓакон Васил Ристовски.

 

 
< Претходно   Следно >