Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Трета статија од Богородичниот Акатист

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

  Линк до филмот: https://www.youtube.com/watch?v=TXOnztkGvT4


 
Трета статија од Богородичниот Акатист
23.03.2020.

 

Sample Image

 

Во третата седмица од Великиот Пост, на вечерната служба во црквата „Успение на Пресвета Богородица“  беше отслужена третата статија од Акатистот кон Пресвета Богородица.

 
< Претходно   Следно >