Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Духовна Академија
14.03.2008.

   

Sample Image
 

 

    Повардарската епархија на Македонската Православна Црква, по повод чествувањето на Неделата на Православието ги известува и повикува своите верници, на ден 16. 03. 2008 година (недела) со почеток во 16,00 часот ќе се отслужи Вечерна богослужба, а во 17,00 часот ќе се одржи Духовна Академија на која ќе се произнесе ѓаконот Влатко Стоименов на тема недела на победа на Православието во Соборниот храм „Св. вмч. пантелејмон“ – Велес.

 
< Претходно   Следно >