Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow 27 Недела по Педесетница
27 Недела по Педесетница
23.12.2019.

 

Sample Image

 

Sample ImageНа 22. 12. 2019 година, во црквата „Св. Петка“ во Кавадарци се отслужи света Божествена Литургија со која чиноначалствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел

 
< Претходно   Следно >