Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Осветување и поставување на крст

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

  Линк до филмот: https://www.youtube.com/watch?v=TXOnztkGvT4


 

 

СЕМАКЕДОНСКИ ПРАВОСЛАВЕН СОБОР

 


 
Осветување и поставување на крст
16.12.2019.

 

Sample Image

 

Sample Image На 16. 12. 2019 година, се освети и се постави крст на црквата „Св. Петар и Павле“ во населбата Превалец во Велес. Чинот на осветување на новопоставениот крст го извршија свештеници од градот Велес. Црквата „Св. Петар и Павле“ во Велес е во фаза на изградба.

 
< Претходно   Следно >