Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Архиерејска Литургија во Велес

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

 Линк до филмот


 
Архиерејска Литургија во Велес
16.12.2019.

 

Sample Image

 

Sample ImageНа 15. 12. 2019 година, во црквата „Св. Кирил и Методиј“ во Велес се отслужи света Божествена Литургија со која чиноначалствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел.

 

 
< Претходно   Следно >