Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Свети великомаченик Мина

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

  Линк до филмот: https://www.youtube.com/watch?v=TXOnztkGvT4


 

 

СЕМАКЕДОНСКИ ПРАВОСЛАВЕН СОБОР

 


 
Свети великомаченик Мина
25.11.2019.

 

Sample Image

 

Sample Image

На денот кога Светата православна црква го слави споменот на Светиот великомаченик Мина, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи света Божествена Литургија во манастирот Свето Возенесение Христово  во Гевгелија. На Литургијата сослужуваа повеќе свештенослужители, а молитвено присуствуваа голем број верници.

 
< Претходно   Следно >