Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Настап на детскиот хор во Прилеп

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

  Линк до филмот: https://www.youtube.com/watch?v=TXOnztkGvT4


 

 

СЕМАКЕДОНСКИ ПРАВОСЛАВЕН СОБОР

 


 
Настап на детскиот хор во Прилеп
28.06.2019.

 

Sample Image

 

Детскиот хор на Повардарската епархија „Св. Кирил и Методиј“ од Велес одржа целовечерен концерт под покровителство на Министерството за култура во реализација на Домот на културата во Прилеп „Марко Цепенков“.

Истовремено би сакале да им посакаме многу успех на претстојното патување во Турција, Чанаккале, каде ќе настапат на интернационален хорски фестивал.

 
< Претходно   Следно >