Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Недела на Самарјанката
Недела на Самарјанката
28.05.2019.

 

Sample Image

 

Sample Image Во Неделата на Самарјанката, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи Света Божествена Литургија во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во село Јосифово. На Литургијата сослужуваа повеќе свештенослужители од гевгелиското архиерејско намесништво.

 
< Претходно   Следно >