Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Распоред на богослужби во претстојните денови
Распоред на богослужби во претстојните денови
28.11.2018.

 Sample Image

 

- 01.12. 2018 год. (Сабота) Светиот маченик Платон; Светите маченици Роман и Варул; - храм „Свето Вознесение Христово“ - Заупокоена Литургија на која ќе чиноначалствува Неговото Високопреосвештенство Митрополит Повардарски г. АГАТАНГЕЛ со почеток во 08.00 часот; 


- 02.12. 2018 год. (Недела) - Собор на семејството на св. Григориј Палама; Светиот пророк Авдија; Светиот маченик Варлам; Преподобен Варлам и Светиот принц Јоасаф; Светиот маченик Илиодор; Преподобен Порфириј Кавсокаливит; храм „Св. Георгиј“ - Отовица, Света Божествена Литургија на која ќе чиноначалствува Неговото Високопреосвештенство Митрополит Повардарски г. АГАТАНГЕЛ со почеток во 08.00 часот

- 04.12. 2018 год. (Вторник) Воведение на Пресвета Богородица; храм „Успение на Пресвета Богородица“ - Света Божествена Литургија на која ќе чиноначалствува Неговото Високопреосвештенство Митрополит Повардарски г. АГАТАНГЕЛ во сослужение на Митрополитот Европски г. Пимен и Епископот Полјански г. Јаков со почеток во 08.00 часот;

 
< Претходно   Следно >