Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Осветување на крст

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

 Линк до филмот


 
Осветување на крст
27.09.2018.

 

Sample Image

 

На 26. 09. 2018 година, со благослов на надлежниот митрополит Повардарски г. Агатангел, во село Стојаково, гевгелиско намесништво, се изврши осветување на куполниот крст на манастирот посветен на свети Трифун, кој се уште е во изградба.

 
Sample Image
 
< Претходно   Следно >