Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Осветување на крстови

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

 Линк до филмот


 
Осветување на крстови
18.09.2018.

 

Sample Image

 

Sample Image На 17. 09. 2018 година, се осветија крстовите на црквата „Св. Јован Крстител“ во Велес, како и крстот на црковната камбанарија. Чинот на осветување на новопоставените крстови го извршија свештеници од градот Велес. Црквата „Св. Јован Крстител“ во Велес е во фаза на изградба.

 
< Претходно   Следно >